zdrowe nawyki książka książka mela i sport

Zdrowe Nawyki – seria książeczek dla dzieci.

Posted by

Książka dobra na wszystko.

Dziś przychodzę do Was z wpisem o książeczkach od wydawnictwa Święty Wojciech. Mieliście już okazję poznać książki tego wydawnictwa u mnie na blogu we wcześniejszym wpisie, Puk, Puk czy to mój Bóg? Pierwsza Komunia Święta. Kto jeszcze nie czytał wpisu to serdecznie zapraszam! 😉 Dziś będzie o bardzo przyjemnych i kolorowych książeczkach promujących zdrowe nawyki: sport, zdrowie, dietę i higienę. Książki są dobre na wszystko, gdyż w ciekawy sposób przedstawiają różne aspekty życia. Takie książeczki dla małego dziecka ciekawego świata to multum wiedzy jak i rozrywki. To właśnie dzięki książeczkom można odkrywać świat i uczyć się dobrych i zdrowych nawyków. Sport i zdrowie w życiu człowieka są bardzo ważne o czym dowiemy się z książeczek, które dziś przedstawię. Obecnie coraz więcej ludzi zaczyna dbać o siebie, o swoje zdrowie, uprawiając różne sporty, stosując diety, więc warto takimi zdrowymi nawykami zarazić i dziecko.

 

Zdrowe nawyki

„Mela i sport czyli bieg z przeszkodami”.

Pierwszą książeczką jaką przedstawię jest Mela i sport czyli bieg z przeszkodami. Jest to książeczka o tak zwanych Milusińskich, którzy są bardzo malutcy, a wielkością porównywani do szyszki. Bohaterami są: Mela, Basia, Roch i Maks. Maluśkie skrzaty są ciekawi świata, zawsze dowiadują się czegoś nowego, tak samo jak dzieci. Milusińscy są bardzo radośni i przyjacielscy. Główna bohaterka książki dzięki przyjaciołom przekonuje się do sportu. O sporcie dowiedziała się, iż ważna jest siła, szybkość, ale też inteligencja oraz praca zespołowa. Przyznajcie, że Mela jest bardzo urocza! Jest to jedna z książeczek z serii „Zdrowe nawyki”. W książeczce możemy przeczytać przygodę Meli ze sportem jak i różne ciekawostki o sporcie oraz samą definicję sportu.

 

Zdrowe nawyki

„Roch i zdrowie czyli skrzynia pełna cudów”.

Następną równie kolorową i ciekawą książeczką jest Roch i zdrowie czyli skrzynia pełna cudów. Roch uwielbia gromadzić różne rzeczy. Ma ich bardzo dużo. Podczas wyprawy do lasu, gdzie wspólnie z przyjaciółmi Roch zbierał różne skarby, po drodze napotykali zwierzątka, którym potrzebna była natychmiastowa pomoc. Milusińscy pomagali zwierzakom używając znalezisk ze skrzyni. Z czapeczek od żołędzi zrobili osłonki na głowy jaszczurkom, a dla zranionego w dłonie krecika polecili pocieranie łapek roślinami dla złagodzenia i wygojenia ran. Książka pokazuje, że warto pomagać innym na każdym kroku. Nie musimy mieć przy sobie apteczki z lekarstwami i opatrunkami, by pomóc drugiemu w potrzebie. Książka oprócz przygód Rocha zawiera również informacje o zdrowiu jak i chorobie, a także zawiera cenne rady odnośnie zdrowych nawyków, takich jak:

  • „Staraj się spać co  najmniej dziewięć godzin na dobę, trzymaj się stałego rozkładu dnia. Twój organizm potrzebuje czasu na relaks i odpoczynek.”

 

 

Książeczki są bardzo kolorowe i przyjemnie je się czyta. Książka liczy ponad 30 stron i posiada twardą okładkę, dzięki czemu tak szybko się nie zniszczy podczas czytania. Z serii „Zdrowe nawyki” znajdziemy również jeszcze dwie książeczki takie jak, Basia i higiena czyli eksplozja baniek. Maks i dieta czyli labirynt pełen skarbów. 

 

zdrowe nawyki książka

 

Warto dbać o zdrowie i uprawiać sport, dlatego już od dziecka należy o siebie dbać a to zaowocuje na przyszłość. 😉

 

Lubicie czytać z dziećmi?