Site icon Blog Mama

Zestaw mebli dziecięcych – funkcjonalny wybór

Pokój dziecka powinien odzwierciedlać charakter pociechy. Przede wszystkim powinien być spełnieniem jego marzeń, a także spełniać wszelkie normy bezpieczeństwa, praktyczności i komfortu

Jeśli czytacie ten wpis, to zapewne jesteście na etapie planowania pokoju swojego dziecka. Pokój dziecka powinien być urządzony funkcjonalnie, w ulubionych kolorach, z ulubionymi bohaterami z bajek itp Pokój dziecięcy powinien być oazą i bezpiecznym miejscem, w którym dziecko będzie chciało przebywać, uczyć się i wypoczywać. Obecnie nowoczesny design mebli oraz elegancka prosta forma sprawiają, że mebelki doskonale komponują się z każdym wnętrzem. Na rynku jest ogromny wybór mebli oraz łóżeczek dziecięcych, jednak one powinny być dostosowane do wieku dziecka, oraz spełniać wszelkie normy bezpieczeństwa.

Bezpieczeństwo i komfort to podstawa

Wybierając zestaw mebli dziecięcych powinniśmy uwzględnić co raz to rosnące potrzeby naszego dziecka. Może warto zastanowić się nad zestawem, który rósłby wraz z większymi potrzebami dziecka. Warto wybierać meble atestowane, zgodnie z normami europejskimi. Wykonane z najlepszych, przyjaznych dziecku materiałów, malowane bezpiecznymi i nietoksycznymi farbami, odpornymi na uszkodzenia chemiczne i mechaniczne i całkowicie bezpiecznymi. Jeżeli chcecie zapewnić swojemu dziecku wiele radości spójrzcie jak wygląda oferta – zestaw mebli dziecięcych w sklepie mifili.pl w ofercie są meble dla maluszków, starszaków, jak i nastolatków.

Co powinien zawierać zestaw mebli dziecięcych

W pokoju dziecka z pewnością powinno stanąć wygodne łóżko dziecięce dostosowane do wieku malucha z wygodnym materacem, by dziecko mogło się wysypiać i przesypiać całą noc. Oczywiście nie powinno zabraknąć sporej szafy na ubranka, których jak wiemy, jest więcej niż dziecko potrzebuje, ale tak to już jest z tymi slicznymi małymi ciuszkami. Ważna też jest komoda na zabawki, bądź regał z półkami, tak by zmieściły się pudełka z zabawkami oraz książki.

Stoliczek do rysowania i zabawy też musi być, lub biurko, gdy maluch jest starszy i zaczyna chodzić do szkoły. Pamiętajmy też o tym, aby dziecko miało łatwy dostęp do zabawek. Dobrze jeśliby półki bądź regały z zabawkami czy też książeczkami byłyby w zasięgu ręki naszej pociechy. Małe dzieci zazwyczaj bawią się na podłodze, więc nie powinno zabraknąć dywanika, aby dziecko miało wygodnie i komfortwo podczas beztroskiej zabawy. Odpowiednie oświetlenie pokoju też jest bardzo ważne. Obecnie jest ogromny wybór lamp, aż trudno zdecydować co wybrać.

I na koniec w pokoju dziecka nie może zabraknąć wszelkich akcesoriów i zabawek… I tu wybór też jest ogromy od puf, siedzisk, huśtawek, leżaków po ścianki wspinaczkowe itp. Pamiętaj o regale na małe książeczki i te duże książki!

Kolorystyka pokoju

Pokój dziecka nie może być zbyt kolorowy. Nadmiar kolorów barw i wszelkiego przepychu rozprasza dziecko. Nie możemy też przesadzić z kolorowymi ścianami, tapetami, czy też kolorowymi meblami, przecież zabawki też są kolorowe! Najlepiej wybierać naturalne barwy jak szarość, biel, beż, błękit, czy też jasny róż… te kolory nie są nudne, a piękne i ponadczasowe, ponadto są łatwe w utrzymaniu czystości, stwarzające w przyszłości duże możliwości zmiany aranżacji i dostosowania wnętrza do upodobań i zainteresowań starszego dziecka bądź nastolatka.

W ofercie wyżej wymienionego sklepu znajdziemy zestaw mebli dziecięcych w stylu prowansalskim, nowoczesnym, rustykalnym ale przede wszystkim w klasycznym. Klasyka sama się obroni i jest ponadczasowa. Klasyczna forma, ponadczasowa stylistyka sprawią, że niezależnie od obowiązującej mody meble te będą stanowiły niepowtarzalny element wystroju, a wszelkie dodatki w pokoju sprawią, że przestrzeń będzie niepowtarzalna i unikatowa. Ja postawiłabym na prostą formę i stonowaną kolorystykę, to pozwala zaszaleć z dodatkami, które możemy zmieniać co jakiś czas. Dzięki czemu możemy nadać co raz to nowego wyglądu. W pokoju dziecka możemy wydzielić strefy relaksu, zabawy, odpoczynku, co ułatwia organizację czasu i przestrzeni.

Zainspiruj inne mamy i napisz w komentarzu jak stworzyłaś idealną i wymarzoną przestrzeń dla swojego dziecka.
*Wpis partnera
Exit mobile version