poduszka motylek

Zrolowane pieluchy flanelowe zamiast poduszki „motylka”.

Posted by

Zrolowane pieluchy flanelowe zamiast poduszki „motylka”.

Poduszka „motylek” ma służyć dziecku w podróży, w czasie spacerów w wózku, w foteliku, gdy dziecko samo nie potrafi stabilnie utrzymać główki. Jest to poduszka antywstrząsowa. Taka poduszka obecnie stała się hitem w śród mam, ale czy to jest aż taki niezbędnik każdej mamy?! Ową poduszkę swobodnie można zastąpić pieluchami flanelowymi, bądź tetrowymi, albo cieniutkim kocykiem. Wystarczy tylko zrolować po bokach na przykład pieluchę, tak by główka leżała sobie swobodnie w środku, takim sposobem uzyskamy taki sam efekt jak w przypadku poduszki 'motylka”.

Znam jeszcze dwa sposoby wykorzystania  poduszki motylka:

  • Jeden to użycie poduszki podczas kąpieli. Kładziemy taką poduszkę pod główkę dziecka, wtedy dziecku woda nie wlewa się bezpośrednio do uszu i dziecko czuje się bezpieczniej.
  • Drugi to wykorzystanie poduszki przy karmieniu (oczywiście butelką). Siadamy na podłodze i opieramy się plecami o łóżko następnie uginamy kolana, kładziemy dziecko w taki sposób, że główkę ma między naszymi kolanami na poduszce a nóżki uniesione i oparte na naszym brzuchu. Jest to świetna pozycja, ponieważ dziecko leży równo, nie wygina się w różne strony. Ta pozycja jest bezpieczna, ponieważ zmniejsza ryzyko zakrztuszenia.