wibrator logopedyczny eduksiegarnia.pl

Wibrator logopedyczny- wspomaga wymowę

Posted by

Akcesoria logopedyczne ułatwiające wymowę – wibrator logopedyczny

Dziś będzie kilka słów o wibratorze logopedycznym „Rerek”. Czy słyszałyście już o takim wynalazku? Jeśli nie, to jak najbardziej zapraszam do przeczytania wpisu. Taki wibrator logopedyczny na pierwszy rzut oka przypomina szczoteczkę do zębów z tym, że zakończoną jakby łyżeczką. Wiele dzieci ma problem z poprawną wymową, a dokładniej z wypowiadaniem głoski „r” i właśnie taki gadżet może ułatwić poprawne wypowiadanie się. Myślę, że jest to świetne rozwiązanie, jeśli chodzi o prawidłową i skuteczną terapię logopedyczną. Jak wiadomo, wypowiadanie litery „r” nie należy do najłatwiejszych, gdyż jest to bardzo charakterystyczna i najtrudniejsza do wypowiedzi głoska. Poprawna wymowa jest bardzo ważna, ponieważ jest jednym z najważniejszych aspektów życia. Bezspornie, chętniej słuchamy osób, które mówią wyraźnie, zrozumiale i w odpowiednim tempie.

Jeśli nasze dziecko nie wypowiada poprawnie głosek, nie musimy się martwić na zapas, ponieważ wszystko można wypracować, wymaga to tylko systematyczności i regularnych ćwiczeń. Większość dzieci uczy się wypowiadania głosek poprzez naśladownictwo. Dziecko podpatruje jak się prawidłowo układa język, wargi, żuchwę. Pamiętajmy jednak, iż nic nie robimy na własną rękę a z ewentualnymi jakimiś naszymi podejrzeniami co do niepopranej wymowy konsultujemy się z logopedą. Dziecko ma prawo do nieprawidłowego wypowiadania głoski do szóstego roku, po 6 roku życia najlepiej rozpocząć ćwiczenia z logopedą. Każde dziecko jest inne i rozwija się w swoim czasie i tempie, więc nie należy porównywać dzieci z ich rówieśnikami.

wibrator logopedyczny rerek logopedia

Wygląd i zastosowanie

Jak już wcześniej wspominałam to urządzenie przypomina elektryczną szczoteczkę do zębów z wymiennymi łopatkami / końcówkami. Łopatki (końcówki masujące) różnią się twardością, są twarde i miękkie. Urządzenie jest zasilane baterią, a wibracje wbudowanego silniczka powodują, że po podłączeniu łopatki masującej, doskonale nadaje się on do wywoływania rotacyzmu. Jest to skuteczne urządzenie w terapii rotacyzmu, polegającym na wywoływaniu i utrwaleniu poprawnej artykulacji głoski „r”. Wibrator logopedyczny Rerek z Eduksiegarnia.pl ma za zadanie wywoływać bierne wibracje języka jak i kształtować poprawność wypowiedzi głoski „r”. Wibrator znalazł również zastosowanie w leczeniu zachowawczym skróconego wędzidełka języka. Tak więc, taki wibrator logopedyczny wpływa na prawidłowe wykształcenie zdolności niezbędnych do prawidłowej wymowy jak i prawidłowego porcjowania, żucia i przełykania pokarmu.

Dzięki temu urządzeniu łatwiej i szybciej uzyskuje się efekt korekcyjny wymowy. Celem takiego gadżetu jest spionizowanie języka oraz wstępne jego przygotowanie. Polega to na tym, iż dzięki końcówce – łopatce, język wprowadzany jest w drgania, które pomagają zapoczątkować, wydobyć i podtrzymać prawidłową artykulacje owej głoski.  Takie urządzenie jest również pomocne w procesie nauki lub rehabilitacji. Wibrator logopedyczny to doskonałe uzupełnienie w profesjonalnej terapii zaburzeń mowy, rozszerzający wachlarz czynności terapeutycznych jak i logopedycznych. Z takiego urządzenia mogą korzystać zarówno dzieci jak i dorośli. Jest to urządzenie proste w obsłudze i bardzo przydatne w praktyce, gdyż przyśpiesza pożądane efekty, dając gwarancję sukcesu i powodzenia w ćwiczeniach. Systematyczne ćwiczenia z logopedą jak i w domu oraz przy pomocy wibratora logopedycznego to sukces murowany w pięknej wypowiedzi literki „r”.

 

wibrator logopedyczny rerek

wibrator logopedyczny

wibrator logopedyczny dla dzieci

Pamiętajmy, że prawidłowa wymowa to prawidłowa komunikacja!

Zapraszam również do przeczytania mojego wcześniejszego wpisu Jak rodzic może wspierać rozwój mowy swojego dziecka ?!

Wpis sponsorowany